Home / Firewalking

Firewalking

U mnoha kultur je přechod žhavého uhlí mocný rituál k docílení osobního a duchovního růstu a často znamená doslova nový začátek v životě. Firewalking je jedním z nejstarších známých transformačních rituálů člověka. Najdeme jej ve všech významných kulturách a náboženstvích, křesťanskými církvemi počínaje a konče domorodými kmeny v Africe, Jižní Americe, v jižním Tichomoří a Asii. Rituál přechodu žhavého uhlí je napříč kulturami oslavou transformace, změny a znovuzrození.

Možná se ptáte, jak může posloužit takový rituál modernímu člověku 21. století? U nás v Institutu pro zrychlené učení Hampson chápeme rituál přechodu žhavého uhlí zejména jako prostředek pro trvalou osobní pozitivní transformaci. Jako nesmírně solnou ceremonii přechodu z jednoho životního období do jiného. V našem pojetí je firewalking jednou z nejpůsobivějších metafor pro uskutečnění změny ve vlastním životě. Prožitek chůze po žhavých uhlících sice hodně souvisí se strachem, ale v našem pojetí mnohem více s intuicí. Nechybí ani silný duchovní rozměr.

V průběhu seminářů v Hampsonu se naučíte vidět odvahu, kterou máte v sobě. Podstatným způsobem si zdokonalíte intuici. Zažijete si pocit zodpovědnosti sami za sebe a za svoje rozhodnutí. Poznáte, že jednat v souladu se svojí intuicí je bezpečné. Získáte silnější smysl pro orientaci, sílu, odhodlání a důvěru. Tato událost zcela automaticky vyzdvihne na povrch vaše silné stránky a jako nezapomenutelný motivační zážitek vás posílí na celý zbytek života.

Workshopy v Hampsonu dávají jednotlivcům i uzavřeným kolektivům příležitost na vlastní kůži přejít bosou nohou přes čtyři až dvanáct metrů dlouhý koberec do červena rozžhaveného žhavého uhlí. Vlastní chůze po žhavých uhlících není přitom cílem našich workshopů, ale především prostředkem k dosažení šťastnějšího, kvalitnějšího, naplněného života. Lidi, kteří přešli po žhavém uhlí, čekala většinou rychlejší či pomalejší pozitivní přeměna jejich života.

Firewalking je v poslední době rovněž hojně používán ve firemním světě, kde se prostřednictvím tohoto zážitku mění a zdokonalují kolektivy zaměstnanců jak velkých nadnárodních společností, tak malých podniků a dalších institucí po celém světě. Zúčastníte-li se firewalkingu, tak se o této zkušenosti bude léta ve vaší firmě mluvit. Představte si, co váš tým dokáže poté, co společně prošel ohněm. Váš kolektiv zcela přirozeně nabude těchto schopností: Poté, co jste dokázali “nemožné” tak prakticky neexistují limity pro to, co vy a váš tým může dosáhnout.

V Hampsonu máte zajištěn nejlepší možný doprovod pro cestu ohněm. Firewalk je naše vášeň a věnujeme se mu řadu let. Parně jako jediní v České republice máme certifikaci amerického Firewalking Institute of Research and Education. Doprovodili jsme bezpečně přes oheň tisíce účastníků. Máme pozitivní zpětnou vazbu z našeho výzkumu, který mapuje vliv tohoto prožitku na zvýšení kvality dalšího života účastníků.

Zažijte firewalk! Vzrušující a mocný způsob, jak zažehnout změny v osobním životě i podnikání, popřípadě poznat pozitivní sílu kolektivu.

 

 

Top