Home / Event / VÝZVA OHNĚ

VÝZVA OHNĚ

Oct
4

Chůze po žhavém uhlí delší než obvykle. Miliony lidí po celém světě už absolvovaly různé podoby workshopů firewalkingu, při kterých se přechází standardně čtyřmetrový pás žhavého uhlí. Jen málo lidí na této planetě však přešlo přes žhavý koberec v délce dvanácti metrů (40 stop). Dvanáctimetrový firewalk je skutečnou výzvou. Je opravdu dlouhý. To vyžaduje jinou míru pozornosti než kratší, běžně pořádané přechody žhavého uhlí. Intenzita a magie dvanáctimetrového firewalkingu zůstane navždy zapsána v každém, kdo to dokázal.

40 FEET firewalk na Ptýrově

Podle řecké mytologie byl dárcem posvátného plamene pro lidstvo Titán Prométheus. Oheň je dodnes uctíván jako základ života, prostředek pro čištění a obnovu, jako posvátný element. Rituály přechodu žhavého uhlí se vyvíjely nezávisle v Řecku, na Fidži, v Indii a na mnoha dalších částech světa. Firewalking zde historicky plnil funkci duchovně transformační zkušenosti. Byl to vždy obřad, který podporoval změnu. Moderní euro-americké společnosti byl firewalking  představen v osmdesátých letech minulého století Tolly Burkanem jako metoda, která pomáhá lidem rozpoznat jejich plný potenciál. Přechody žhavého uhlí v Hampsonu vede žák Tolly Burkana.

Dvanáctimetrový přechod žhavého uhlí není módním výstřelkem, nebo nástrojem na vydělání peněz, jak se u běžných komerčních firewalkingů občas stává. Je výzvou, která vrací firewalkingu jeho duchovní, posvátný charakter. Vyžaduje profesionální vedení, velký díl vložené energie a podstoupení značného rizika.

Tento opravdu dlouhý firewalking je určen pouze zájemcům, kteří už absolvovali běžný čtyřmetrový přechod žhavého uhlí. Dává nám hlubokou lekci o síle mysli. O tom, že naše myšlenky a přesvědčení mají vliv na prožívanou realitu. Praktickým, prožitkovým způsobem potvrzuje význam našich instinktů a sílu vlastní intuice. Ukazuje nám hloubku lidského potenciálu. A co je nejdůležitější – pomáhá nám posouvat hranice našeho strachu.

Spojte se s tím v sobě, co bylo potlačeno a čeká na své znovuobjevení. Zažehněte, nebo oživte vize svojí duše. Dovolte elementu ohně, aby vás očistil a léčil. Absolvujte dvanáct metrů chůze po žhavém uhlí jako posvátnou modlitbu srdce. Existuje mnoho důvodů, proč byste mohli chtít vystoupit ze svého strachu a prozkoumat něco tak vzdáleného mimo svojí zónu pohodlí.

Top