Home / Rituál

Rituál

Unikátní, patrně jediný víkendový workshop tohoto druhu v rámci České republiky. Společný přechod 500°C žhavého uhlí pro děti a dospělé. Poznejte sílu své rodiny. Workshop pomůže mladým, kteří usilovně hledají smysl existence. Pomůže rodičům, kteří prožívají životní etapu, ve které děti opouštějí hnízdo. A pomůže těm, kteří stojí před změnou v zaměstnání, nebo změnou ve vztazích. Pomůže i těm, kteří se chystají opustit pracovní proces a odejít do důchodu. Všechna tato zadání léčí oheň jako posvátná součást přírody a života samotného, symbol Vesmíru v nás všech.

Rituál pro rodiče s dětmi na Ptýrově

Je noc. Teplá, ale tmavá noc. Vítr zlehka pročechrává pás z červených uhlíků, které svítí svojí teplotou okolo 500 stupňů Celsia. Není to obyčejná noc. Společně se svými dětmi stojíte před žhavými uhlíky. Cítíte vůni hořícího dřeva a pouto, které vás s dětmi spojuje. Víte, že brzy přejdete na druhý konec. A pak přijde ten okamžik, kdy si řeknete „zvládnu to“. A uděláte ten první rozhodující krok. Přejdete z jednoho břehu na druhý. Tak jako v nejrůznějších situacích ještě mnohokrát v životě. Vy i vaše děti. Ukládáte tak do každé buňky svého těla zkušenost, že rozhodující je říct si „zvládnu to!“ a vykročit. Zkušenost, která pomohla už mnoha dospělým, můžete nyní prožít i se svými dětmi, či vnoučaty. Zažijte společně něco mimořádného, rituál přechodu žhavého uhlí. Rituál, který dodá vašemu vzájemnému vztahu novou kvalitu.

Víkendového workshopu s přechodem žhavého uhlí „Rituál“ se mohou účastnit rodiče a jejich děti, nebo prarodiče s vnoučaty, případně jinak spříznění dospělí s dětmi (pro účast dítěte je nutný souhlas rodičů). Semináře je vhodný i pro účastníky starší osmnácti let, jak se svými rodilými příslušníky napříč generacemi, tak samostatně. Zejména v případě, že cítí potřebu podstoupit obřad přechodu z jedné fáze života do druhé.

Ačkoli je přechodový rituál nejčastěji spojován s bouřlivým přechodem z dospívání do dospělosti, tak existuje mnoho dalších úseků v našem životě, které zasluhují a potřebují svůj rituál. Například z jednoho společenského postavení, nebo období, do druhého, z jedné vztahové roviny do jiné. Každý obřad nám pomáhá vypořádávat se s důležitými životními změnami. Chůze po žhavém uhlí je jednou z nejsilnějších forem přechodového rituálu s obrovskou symbolikou dosažení životní změny vlastním rozhodnutím.

Celý víkend se od pátečního večera do nedělního rána ponese ve jménu změny a každý účastník přijede se svým osobním zadáním. Ať mu je šest, nebo devadesát let. Dostanete jedinečnou možnost naslouchat jiným generacím. Bez rozdílu věku se budeme učit naslouchat hlasu své duše. A jednat jménem své intuice, kdy všechny věci se stávají možnými.

Workshop „Rituál“ jsme koncipovali tak, aby účastnící každého věku získali zkušenosti s novým, sílu dávajícím příběhem, který jim pomáhá převzít odpovědnost za rozhodnutí, jež budou určovat jejich budoucnost. Pomůžeme vám vytvořit váš osobní příběh, který bude založený na znalosti vašich vlastních osobních hodnot. Firewalking nám dává hlubokou lekci o síle mysli. Má trvalý vliv na naše myšlenky a mění tak naší realitu k lepšímu. Je to praktický způsob, jak poznat své instinkty a naučit se důvěřovat své intuici. Naučit se vzít svůj život do vlastních rukou.

Chůze po žhavém uhlí pro nás není cílem, ale hlavně prostředkem k dosažení šťastnějšího, kvalitnějšího, naplněnějšího života. Účastníky našich workshopů čekala většinou rychlejší či pomalejší pozitivní přeměna. Hlavní efekt nevidíme v podobě adrenalinového zážitku ani v teoretické práci se strachem, ale právě v nastartování trvalé pozitivní změny.

Cítíte ve vzduchu ten pocit se rozhodnout a jít do toho? Na počátku všeho je vždy myšlenka. Nestačí však jen přemýšlet. Udělejte to! Právě teď!

Top