Home / Blog / Popálit si lze nejen chodidla, ale i vlastní duši

Popálit si lze nejen chodidla, ale i vlastní duši

Osobní zkušenost účastnice workshopu

Díky opakované vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že chůze po žhavém uhlí bosou nohou je úžasným prostředkem osobního rozvoje. Pokud správně volíte, tak workshop s firewalkingem dokáže nastartovat nebývalým způsobem pozitivní změnu v životě. Kouzlo žhavých uhlíků má však i svůj komerční rozměr a zvyšující se zájem o tento fenomén vede i k rostoucí nabídce. Vzhledem k tomu, že se osobním rozvojem dlouhodobě zabývám, tak bych se ráda podělila o kritéria, která se mi vyplatilo sledovat, abych nejen u kurzu firewalkingu správně volila.   

Není totiž firewalking jako firewalking. Když kupuji nový dopravní prostředek, tak pro specifikaci toho, co nakupuji, mi nestačí pouhý pojem „auto“. Musím si ujasnit, zda hledám co nejlevnější model v bazaru, který ani nemusí jezdit, protože si ho chci jen vystavit před domem. Anebo spolehlivý a bezpečný model renomované značky. A v neposlední řadě i to, zda potřebuji osobák, dodávku, nebo náklaďák. Vždy mi záleželo hlavně na tom, co mi seminář přinese pro zlepšení mého života, pro mé zdokonalení. Nejsem bazarový typ, proto dávám přednost kvalitě, za kterou jsem byla připravená i zaplatit, podobně jako u nového auta. Záleželo mi nejen na bezpečí kůže mých chodidel, ale i na rozvoji mojí duše.

V jednotlivých nabídkách jsem vždy hledala zejména odpověď na tyto 4 otázky:

Jakou praxi má ten, kdo workshop vede?

Nejen v zájmu svých vlastních chodidel chci v první řadě znát osobnost toho, kdo mě bude celým procesem provázet. Vím, že firewalking nemá zcela racionální vysvětlení. A že se při přechodu žhavých uhlíků lidé mohou popálit. Jako racionální ženu mě tedy zajímá, jaké zkušenosti a vzdělání má lektor. Důvěřuji organizátorům, kteří transparentně uvádí jméno firewalkera. Vždy si najdu ve veřejných zdrojích informace o jeho praxi s fenoménem chození po žhavém uhlí. Stejně tak mě zajímá pověst organizace, která workshop organizuje.

Jak promyšlená je koncepce a záměr celého semináře?

Pokud věnují něčemu čas a peníze, tak chci vědět, co mi to přinese. I u firewalkingu se proto zajímám o výtěžnost celé „investice“. Vyhledávala jsem vždy takové semináře, kde vlastní přechod pro žhavé uhlí byl prostředkem k mému osobnímu rozvoji. Kde jsem dostala více, než pouhý „zážitek“. Vyhodnocuji, co konkrétního mi tentokráte žhavé uhlíky přinesou. Cílem pro mě nikdy nebylo přejít jen žhavé uhlí, ale odnést si i něco nového a užitečného do mého života.

Zda je dostatečná časová dotace a přiměřený počet účastníků?

Je zřejmé, že dvouhodinový workshop pro desítky, či stovky účastníků mi nedokáže poskytnout prostor pro práci na sobě. A nemůže mít ani dimenzi pro individuální práci s klientem, kterou já osobně vždy očekávám. Preferovala jsem proto alespoň dvoudenní semináře s malým počtem účastníků, které jdou do hloubky a jsou o poznání sebe sama.

Jaké zázemí budu mít pro práci na sobě?

Jsem zvyklá v průběhu týdne intenzivně pracovat. Víkendový workshop osobního rozvoje beru jako čas, který věnuji sama sobě. Snažím se proto, aby to byl příjemně strávený čas se vším všudy. Osobně volím zařízení, kde bude o mě po materiální stránce dobře postaráno. Kde budu mít dobré jídlo, odpovídající ubytování a svůj privátní prostor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Top