Home / Blog / Přiznávám, že firewalking on-line neumím

Přiznávám, že firewalking on-line neumím

Pokud chápeme odvahu jako jednu stranou mince, pak druhou stranou téže mince je pokora. Odvaha změnit to, co změnit můžu a pokora smířit se s tím, nad čím nemám moc. Letošní rok nás toho mnoho naučil, kromě odvahy čelit neznámému, tak i pokory vzdát se nutnosti ovládat svoji budoucnost a plánovat ji do posledního puntíku. Některé plánované workshopy s přechodem žhavého uhlí v letošním roce jsem uskutečnil v náhradním termínu v krátkém letním období, kdy to bylo možné. Některé jsem musel zrušit bez náhrady.

Stojím teď před dilematem jak naložit s rokem 2021, protože firewalking po Skype neumím. Neříkám, že neexistuje, protože dnešní instantní doba dokáže vymyslet doslova cokoliv, jen aby to bylo jednoduché, levné, rychlé a dobře se to prodávalo. Já jsem nicméně ze staré školy a dovolím si tedy trvat na tom, že ke svým workshopům potřebuji skutečný a velký oheň, možnost přiblížit se jeden k druhému na kratší vzdálenost než dva metry a zplna hrdla si zakřičet s odkrytými ústy a nosem. A protože nepatřím k odmítačům roušek, ani jsem nestudoval na vysoké škole života epidemiologii, tak nedokážu predikovat, kdy toto vše bude možné. Můj osobní laický odhad je začátkem léta 2021.

Rozhodl jsem se proto v takové míře nejistoty nevypisovat konkrétní kurzy s konkrétními termíny. V minulosti jsem byl zvyklý termíny workshopů stanovovat více než půl roku dopředu a měsíce před zahájením bývaly vyprodané. Přemýšlím teď, jak to udělat v roce 2021 operativně, abych mohl vypsat termín podle aktuální situace jen několik málo týdnů dopředu a nebyl pak kurz poloprázdný. Rozhodl jsem se proto evidovat zájemce, kterým potom pošlu konkrétní nabídku v momentě, kdy bude k dispozici. Zařazení do evidence zájemců je oboustranně nezávazné.

Charles Bukowski říkal, že „nejdůležitější je, jak dobře projdete ohněm“. A je celkem jedno, zda to bude o měsíc dříve či později. Těším se na vás před kobercem žhavého uhlí. Svůj zájem o workshop v roce 2021 můžete nezávazně projevit ZDE.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Top